Odbijając się od niepowodzeń: zostań mistrzem swojego przeznaczenia za wszelką cenę

Nie ma nic gorszego niż poczucie porażki.

Niektórzy ludzie po prostu nie mogą znieść myśli, że nie są w stanie sprostać własnym oczekiwaniom lub oczekiwaniom innych. Jedno niepowodzenie może czasami sprawić, że wrażliwa osoba zatoczy się na kilka dni, a nawet lat, i pogrąży w głębokiej depresji.

Jednak nie ma nic bardziej porażającego niż utknięcie w przekonaniu, że plan się nie powiódł, ponieważ ty lub twój proces planowania był z natury wadliwy. Kiedy raz po raz nakładamy winę na siebie, może upłynąć wiele lat, zanim wyzdrowiejmy z nadużyć, jakie wyrzucamy na naszą psychikę. Nie jesteś bezwartościowy, ponieważ plan, który próbowałeś wprowadzić w życie, jeszcze się nie powiódł. Jesteś odważny, że w ogóle wkładasz w to wysiłek.

Odbijając się od niepowodzeń przejdź do plan B, C lub D.

Tylko dlatego, że coś nie wyszło przy jednym kierunku działania, nie oznacza to, że jesteś skazany na wieczną porażkę. Oznacza to po prostu, że nadszedł czas, aby przegrupować się i wrócić do planu B. Lub C. lub D. Możesz przejść przez dowolną liczbę wariantów swojego planu tyle razy, ile potrzebujesz. Najważniejsze, żebyś się nigdy nie poddawał. Możesz wielokrotnie przeglądać cały alfabet, aż dowiesz się, co sprawi, że Twoje marzenie stanie się rzeczywistością. Jeśli to dla ciebie wystarczająco dużo, nie przestawaj wierzyć, że sukces jest możliwy.

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Odbijanie się po niepowodzeniu może początkowo wydawać się niemożliwe, ale pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pamiętać o oddychaniu. Jeśli wpadniesz w panikę, nic dobrego z tego nie wyniknie. Najlepszym sposobem działania jest podejście do sytuacji z opanowaną i równą głową i chociaż na początku może to być trudne, jesteś na to więcej niż zdolny!

Zaplanuj dalsze kroki

Następnie daj sobie trochę czasu na przemyślenie i przetworzenie tego, co się stało. Dlaczego twój plan się nie powiódł? Co to przeszkadzało? Jak można było uniknąć tych problemów? Co mógłbyś zrobić lepiej w przyszłości, tworząc bardziej niezawodny plan B?

Na koniec poświęć trochę czasu na zastanowienie się, czego nauczyłeś się z procesu niepowodzenia. Porażka nie jest trwała. To po prostu etap, przez który przechodzimy podczas ewolucji planu lub pomysłu. Porażka oznacza, że ​​komplikacji jest więcej, niż się spodziewaliśmy, a z każdym małym błędem uczymy się coraz więcej. Zanim nam się uda, jesteśmy tak przygotowani na niepowodzenia, że ​​następny cel, który próbujemy osiągnąć, może wydawać się nam znacznie łatwiejszy, ponieważ niepowodzenia nie są tak niszczące.
Możemy zamienić nasze niepowodzenia w klejnoty prawdy i wolę ze stali, albo możemy pozwolić, aby nas pokonała. Ale nikt nigdy nie opanował swojego przeznaczenia, poddając się. Aby odnieść sukces, idź dalej, aż osiągniesz swój cel za wszelką cenę!