Zorganizuj się: Twój przewodnik dotyczący planowania tygodnia idealnej pracy

Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy nie tylko pragniemy struktury i organizacji, ale także tego potrzebujemy. Potrzebujemy go nie tylko dla naszego spokoju ducha i bezpieczeństwa w naszym życiu, ale potrzebujemy również umiejętności zarządzania czasem, które zapewnią nam najbardziej produktywny tydzień pracy, abyśmy mogli robić postępy w życiu osobistym i zawodowym.

Kluczowa umiejętność

Wiele osób z wizją artystyczną może czuć się ograniczonych lub uciskanych przez sztywną strukturę stylów biurowych korporacji, ale prawda jest taka, że ​​odrobina struktury może pomóc w przekształceniu artystycznych wizji w rzeczywistość. Niezależnie od tego, czy Twoje cele są oparte na kreatywności, czy nie, organizacja jest kluczowym narzędziem w zapewnieniu sobie struktury, której potrzebujesz, aby się rozwijać.

Ale w jaki sposób możemy się zorganizować, skoro tyle naszego czasu jest już zajęte, a życie może być gorączkową i chaotyczną podróżą pełną nieprzewidywalnych wydarzeń i niepowodzeń? Po co zawracać sobie głowę tworzeniem rutyny dla siebie, skoro jest mało prawdopodobne, że będziemy w stanie się jej trzymać? Czy nie jest to bardziej strata czasu niż próba wykorzystania najlepszej chwili od chwili?

Nie. Organizacja nigdy nie jest stratą czasu. Kiedy siadamy i zastanawiamy się nad naszym tygodniem pracy, zapewniamy sobie strukturę, której potrzebujemy, aby wejść w sposób myślenia, aby osiągnąć nasze cele, niezależnie od tego, czy są one osobiste, czy zawodowe. Termin „tydzień pracy” w tym znaczeniu jest luźno używany w odniesieniu do tego, co uważasz za ważne do wykonania. Cele, nad którymi zamierzasz pracować, określają planowany tydzień pracy.

Jak planować?

Niektórzy ludzie rozwijają się dzięki planowaniu swojego życia godzina po godzinie, dzień po dniu, podczas gdy inni najlepiej pracują, kierując się ogólnymi wskazówkami, które pomogą im w ciągu tygodnia. Cokolwiek działa najlepiej dla Ciebie, zrób to. Zacznij od jak największej szczegółowości, ale zostaw sobie trochę swobody. Czasami wyskakują rzeczy, na które nie liczyłeś. Zamiast wytrącać się z planu, upewnij się, że masz trochę czasu na uwzględnienie tych momentów w swoim harmonogramie i nadrobienie tego, który przegapiłeś, spędzając na tym konkretnym zadaniu.

Planowanie ma być narzędziem pomocnym, a nie szkodliwym. Jeśli czujesz, że Twoja codzienna rutyna już Ci odpowiada, to świetnie! Możesz ustawić swoje cele w terminarzu lub kalendarzu codziennie lub co tydzień bez konieczności obchodzenia się z innymi obowiązkami.

Przesunięcie tygodnia pracy, aby osiągnąć swoje cele, może być zabawne, jeśli na to pozwolisz. Pomyśl o tym w ten sposób: poświęcasz czas na napisanie planu, którego potrzebujesz, aby stać się panem swojego przeznaczenia. Co może być większego niż to?