Czarnuszka świetna – cudowny lek na wszystko

Czarnuszka świetna – cudowny lek na wszystko

Czy wiecie, że istnieją nasiona tak bardzo nasycone uzdrawiającymi związkami, że rak, bakterie, wirusy, wrzody, cukrzyc, przewlekłe zapalenie i wiele innych schorzeń nie mają wielkich szans w zetknięciu z nim? Mowa tu o czarnym kminku, znanym również jako „czarnuszka siewna”, która już w dawnych czasach była znana jako „lekarstwo na wszystkie choroby”.

Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o czarnuszce siewnej (Nigella sativa), to prawdopodobnie dlatego, że o tych nasionach rzadko się mówi we współczesnym społeczeństwie zachodnim. Mimo iż czarnuszkę siewną stosowano przez wieku jaki zioło i ludowe remedium, współcześnie zrezygnowano z nej na rzecz znaczeni mniej skutecznych i wywołujących szkodliwe skutki uboczne farmaceutyków. Jeśli jesteśmy zmęczeni zmaganiem się z naszymi dolegliwościami przy pomocy patentowanych leków, warto rozwiązać wzbogacenie naszej diety o czarnuszkę siewną.

Według GreenMedInfo.com od roku 1964 opublikowana 458 dogłębnych analiz dotyczących czarnuszki siewnej, które potwierdzają to, co kultury Bilskiego Wschodu i Afryki Północnej znają do tysięcy lat – czarnuszki siewna jest niezwykłym lekiem na wszytko. Strona GreenMedInfo.com podaje, że czarnuszka siewna działa przeciwbólowo, przeciwwrzodowo, przeciw grzybiczo, przeciwćiśnieniowo, przeciw utleniająco, przeciwskurczowo, przeciwwirusowo, poza tym rozszerza oskrzela, chroni wątrobę i nerki, inhibituje glukoneogenez, interferon i czynnik marticy nowotworów alfa.

Wykazano ponadto, że czarnuszka świewna zapewnia ulgę w bólu wywołanym przez ostre migdałkwate zapalenie gardła, wspomaga długotrwałe leczenie pacjentów uzależnionych od leków opiatowych, łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa, zwalcza infoekcje pałeczki Helicobacter pylori (H. Pylori), leczy cukrzucę typu 2, łagodzi objawy astmy, obniża ciśnienei krwi, zapobiega napadom padaczkowym eleminuje zakażenie drożdżakowe etc. (patrz http://www.greenmedinfo.com/substance/nigella-sativa-aka-black-seed)

żródło www.nexus.media.pl

strzalkapowrót do Polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *