PROJEKTY DOMÓW KOPUŁ

Projekt Alina

Dom na działce rolnej. Zaprojektowany na lokalnym wzgórzu. Była potrzeb dużej przestrzeni magazynowej związanej z produkcja rolną. Zaprojektowaliśmy kopułę w formie bańki wbitej w skarpę oraz budynek „tradycyjny” łączący kopułę z istniejącym budynkiem. Magazyny zostały umieszczone w suterenie.


Dane charakterystyczne: (dom 2 + 1)

- powierzchnia zabudowy: 271,2m2.

- powierzchnia użytkowa: 419,0m2.

- kubatura: 1555m3.

Projekt Justyna 2

Dom dla czteroosobowej rodziny z prawie już dorosłymi dziećmi. Inwestor miał świadomość, że dzieci niedługo się wyprowadzą i chciał mieć możliwość wyłączenia części domu z użytkowania (wymknięcia i utrzymywania tam niższej temperatury).


Dane charakterystyczne: (dom 2 + 2)

- powierzchnia zabudowy: 267,8m2.

- powierzchnia użytkowa: 143,1m2.

- kubatura: 610m3.

Projekt Daria

Dom siedliskowy dla czteroosobowej rodziny z chęcią posiadania trzeciego dziecka. Na parterze znajdują się pomieszczenie pobytu dziennego, pokój do nauki domowej, sypialnię Państwa domu oraz pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze zrobiono 3 pokoje sypialne dla dzieci.


Dane charakterystyczne: (dom 2 + 3)

- powierzchnia zabudowy: 352,0m2.

- powierzchnia użytkowa: 196,1m2.

- kubatura: 798m3.

Projekt Eryka

Projekt Eryka

Mały dom dla Pary z dorosłymi już dziećmi. Ze względu na powiększenie powierzchni użytkowej przy minimalnej średnicy kopuły zdecydowaliśmy się na „wydłużenie” kopuł i zrobienie jej w formie krzywej łańcuchowej. Obok kopuły garaż w formie sklepienie łukowego z pomieszczeniem gospodarczym i dodatkową łazienką.


Dane charakterystyczne: (dom 2 + 0)

- powierzchnia zabudowy: 147,9m2.

- powierzchnia użytkowa: 118m2.

- kubatura: 521m3.

Projekt Magda

Dom i budynek usługowy. W jednej kopule mieści się budynek mieszkalny dla czteroosobowej rodziny z pokojem gościnny. W drugiej budynek usługowy lub handlowy. W łączniku znajdują się wszystkie pomieszczenia techniczne oraz garaż z tyłu domu. Realizacja domu jest opisywana przez właściciela na forum Muratora.


Dane charakterystyczne: (dom 2 + 3)

- powierzchnia zabudowy: 393,5m2.

- powierzchnia użytkowa: 410,4m2.

- kubatura: 1340m3.

Projekt Jadwiga

Dom na małej działce (440m2) w kształcie trójkąta. Aby uzyskać odpowiednią powierzchnie użytkowa musieliśmy wykonać piwnice. Budynek dla małżeństwa, z otwartym na pokój dzienny pokojem gościnnym na antresoli.


Dane charakterystyczne: (dom dla rodziny 2 + 0)

- powierzchnia zabudowy: 131,1m2.

- powierzchnia użytkowa: 147,1m2.

- kubatura: 650m3.

Projekt Justynka

Pierwszy nasz projekt w którym musieliśmy przewidzieć etapowanie budowy. Rozbiliśmy bryle budynku na kilka form przestrzennych: dwie kopuły i dwa walce. W pierwszej kolejności miała być wykonana duża kopuła, następnie mała i dwa walce.


Dane charakterystyczne: (dom dla rodziny 2 + 0)

- powierzchnia zabudowy: 143,5m2.

- powierzchnia użytkowa: 118,4m2.

- kubatura: 486m3.


Projekt Ania

Projekt dla matki z dzieckiem. Ponieważ warunki zabudowy określały pow. zabudowy na 50m2. Musieliśmy zmieścić się w tej wielości. Zrobiliśmy więcej niż kopułę, dodatkowo odwróciliśmy standardową funkcję. Na parterze zrobiliśmy pomieszczenia mieszkalne, a na piętrze salon doświetlony świetlikiem oraz dużym oknem i tarasem na pochyłych słupach. Dom wyszedł jak z bajki.


Dane charakterystyczne: (dom dla rodziny 2 + 1)

- powierzchnia zabudowy: 49,5m2.

- powierzchnia użytkowa: 63,5m2.

- kubatura: 325m3.

Dom Własny Architekta

Najtrudniej jest zaprojektować własny dom, prace nad projektem trwały ponad 2 lata. Rozważałem różne formy, od formy ślimaka, po przed dom fraktalny, oraz dom z złotym podziałem wzorowany na proporcjach starych dworków. Doszedłem jednak do wniosku że dom musi być tani w utrzymaniu, a najbardziej ekonomiczną forma jest kopuła. Jestem już na emeryturze i dzieci moje jaki mojej żony już są samodzielne, dlatego w kopule wydzieliłem tylko sypialnie z częścią sanitarną, a pozostałą część zostawiłem otwartą. Dodatkowo obok kopuły postawiłem garaż i pracownię. Mieszka się w niej super.


Dane charakterystyczne (dom dla rodziny 2 + 0):

- powierzchnia zabudowy 189,8m2.

- powierzchnia użytkowa 164,4m2.

- kubatura 640m3.

Projekty domów kopuł wykonane przez naszą pracowanie.

Są to przykładowe projekty domów kopuł pokazane jako dorobek naszej firmy. Podczas prac projektowych używamy ich do rozmów z klientami: pokazujemy różne rozwiązania, oraz mozliwości jakie daje kopuła.

Przykładowe projekty domów kopuł które zostały na etapie koncepcji.